RODO

To skrót od nazwy rozporządzenia (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych), które weszło w życie w 2018 roku i wszystkie firmy przetwarzające w jakikolwiek sposób dane osobowe na terenie Unii Europejskiej (nawet przedsiębiorstwa z USA czy Chin) powinny się do niego stosować.

Dokładna nazwa to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Celem rozporządzenia jest ujednolicenie prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych wewnątrz Unii. W założeniach ma dać Ci większą kontrolę nad tym, jak są przetwarzane Twoje dane, pozwolić na ich poprawianie, przeniesienie bądź usunięcie z baz przedsiębiorców i osób fizycznych.

Zapraszamy Cię do lektury naszych wpisów na blogu dotyczących RODO:

KONTAKT Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:
Przesyłając do nas zapytanie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez AJA Media Sp. z o.o., NIP 9542758519, w celu obsługi zapytania, na zasadach określonych w polityce prywatności.
COPYRIGHT © 2024 AJA Media Sp. z o.o. ALL RIGHTS RESERVED.
 
Niniejsza strona wykorzystuje tylko te pliki cookies, które są niezbędne do działania strony. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Rozumiem